Έχασε στη Βέροια και αποκλείστηκε.Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός 60-58

Αν και σε όλο το παιχνίδι ήταν μπροστά στο σκορ, ο Αρκαδικός ηττήθηκε για δύο πόντους (60-58) από τον Φίλιππο Βέροιας και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Αρκαδικός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι (6-15, 11-18 στο πρώτο δεκάλεπτο) και κρατούσε τον έλεγχο της αναμέτρησης στη μεγαλύτερη διάρκειά της, αλλά η ομάδα της Βέροιας κατάφερε να επιστρέψει από το -13 (14-27 στο 15' και 17-30 στο 16') και να πάρει τη νίκη-πρόκριση.

Ο Αρκαδικός προηγήθηκε με 32-42 στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως ο Φίλιππος ισοφάρισε σε 44-44 στο 28' και στο 34' πήρε για πρώτη φορά προβάδισμα στο σκορ με 55-53. Ο Καρύδας το 57-58 στα 00.25, αλλά ο Γκιουλέκας με καλάθι και φάουλ έγραψε το 60-58 στα 00.23

Ακολούθησαν, χαμένη επίθεση για τον Αρκαδικό με τον Τζόρτζεβιτς να κόβεται στα 00.10, δύο άστοχες βολές από τον Τριχόπουλο του Φιλίππου Βέροιας στα 00.05, ενώ στην τελευταία επίθεση της αναμέτρησης το τρίποντο του Καρύδα ήταν άστοχο.

Διαιτητές: Πανταζής-Σιμητόπουλος-Συμεωνίδης

Δεκάλεπτα: 11-18, 25-34, 47-49, 60-58

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τραϊανός 6, Δεληγιώργης 4, Πλιούκας 5 (1), Γκιουλέκας 17 (3), Κασαμπαλής 11, Αργύρης, Τριχόπουλος 10, Λευκαδίτης 7.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Νοέας, Κωνσταντινού 2, Καρύδας 11 (1), Κοψαύτης 7 (1), Χατζής 3 (1), Μάλλιος 9 (1), Αναστασάκης, Θανόπουλος, Εζόμο 6, Τζόρτζεβιτς 20.