Ήττα στους Μολάους για τους παίδες του Αρκαδικού με 70-49 από τον ΑΠΟΕΛ (+vid)

Ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε 9-2 και στο 15' είχε ήδη πάρει προβάδισμα 18 πόντων. Ο Αρκαδικός στη συνέχεια δοκίμασε γρήγορο παιχνίδι, μείωσε στους 9 (31-22) . Το ημίχρονο βρήκε τον ΑΠΟΕΛ να προηγείται με σκορ 35-22 . Στο 2ο ημίχρονο του αγώνα χαμήλωσε ο ρυθμός , αλλά υπήρξαν αξιόλογες προσπάθειες και από τις 2 ομάδες με το τελικό σκορ να είναι 70-49 .

Ξεχώρισαν για τους νικητές οι Σταματάκος, Ντανάκας και Κατσινόπουλος .

Από την ομάδα του Αρκαδικού ξεχώρισε κυρίως ο Τσέλλος που παίζοντας γρήγορα σε κατά μέτωπον επιθέσεις, φόρτωσε αρκετά φάουλ τους αντιπάλους του και ο Χρονόπουλος που έφερε πιο κοντά στο σκορ την ομάδα του όταν ο ΑΠΟΕΛ είχε ξεφύγει.

Συμμετοχή είχαν και οι 23 παίκτες που ήταν στο γήπεδο.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Γυμνασίου Μολάων.