Αρκαδικός - ΑΠΟΕΛ Μολάων 60-49

Την τέταρτη σερί νίκη πέτυχε η ομάδα μας κερδίζοντας αυτή την φορά την ομάδα του ΑΠΟΕΛ Μολάων με 60-49 .

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση με καλή απόδοση στην επίθεση , με αποτέλεσμα να έρθει από νωρίς ένα προβάδισμα με 22-15 στο φινάλε του α’ μέρους. Στη συνέχεια  αντιμετωπίσε κάποια προβλήματα στην επίθεση, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και μείωσαν τη διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 30-26.

Στην επανάληψη οι παίκτες μας  αντέδρασαν ανεβάζοντας την απόδοση τους με σκοπό να ξεφύγουν στο σκορ και τελικά κατάφεραν να κλείσει η τρίτη περίοδος με προβάδισμα 49-38. Στο φινάλε του παιχνιδιού η ομάδα μας έκανε ότι έπρεπε προκειμένου να ελέγξει το προβάδισμα και να φτάσει στην τέταρτη διαδοχική της νίκη με σκορ 60-49.

Διαιτητές : Αναστόπουλος, Τρυφωνίδη.
Δεκάλεπτα : 22-15 , 30-26 , 49-38 , 60-49 .
Σ.Ε.Φ.Α. Αρκαδικός (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος) : Χαραλαμπόπουλος 8(1), Γκέκας, Αλεξόπουλος 25(2), Τερζής, Σωτηρόπουλος, Καψιώτης 2, Μάνδρος, Βερβαινιώτης 11(3), Ρεκουνιώτης 4(1), Κουτσουμπός 6, Συρεγγέλας – Αθανασιάδης 4, Πετράκος.
ΑΠΟΕΛ ΜΟΛΑΩΝ (Αγιονικολαϊτης) :  Σταματάκος 13, Πριφτάκης 6, Σαραντάκος 2, Κατσιέρης 2, Μιχελάκος 4, Λάγγης 12, Κατσουρίνης 6, Τσορομώκος, Κουλούρης 4, Κοντοσταθάκος.