Αγώνες

Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας

Την ήττα από τον Αμύντα γνώρισε η ομάδα μας που βρέθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο να κυνηγάει το σκορ. Οι κυανόλευκοι στο τελευταίο δεκάλεπτο πλησιάσαν στην ανατροπή αλλά το άγχος και η αστοχία στις βολές δεν έφεραν τη νίκη και το ροζ φύλλο της αναμέτρησης.

1ο δεκάλεπτο

Ήττα για την ομάδα μας στην Καστοριά

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην Καστοριά  με 87-66 . Στο πρώτο ημίχρονο η επιθετική λειτουργία της ομάδας δεν δούλεψε σωστά με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας όπους και την διατήρησαν έως το τέλος της αναμέτρησης .

Ήττα για την ομάδα μας στο Περιστέρι

Ο Αρκαδικός αγωνίστηκε στο Περιστέρι με το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Ας κατηγορίας. Η εβδομάδα που πέρασε το ιατρικό δελτίο των κυανόλευκων ήταν γεμάτο καθώς τρεις παίκτες βρίσκονταν εκτός προπονήσεων (Πελτιέρ, Κούτρας, Σίνης) δένοντας τα χέρια του coach Τζίμη Κουστένη.

Ήττα για την ομάδα μας από την ΑΕ Λάρισας

Την ήττα με σκορ 64-66 από την ΑΕ Λάρισα γνώρισε η ομάδα μας στον πρώτο της εντός έδρας αγώνα το απόγευμα του Σαββάτου 14 Οκτωβρίου στο κλειστό γυμναστήριο του ΣΑΚ Τρίπολης για την 2ηαγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας Ανδρών μπάσκετ.

Ήττα για την ομάδα μας στην Καβάλα

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην Καβάλα για τη δεύτερη φάση του Κυπελλου Ελλάδας.  Ο coach Τζίμης Κουστένης είχε την ευκαιρία να αξιολογήσει τους νεαρούς αθλητές που αγωνίζονται στα παιδοεφηβικά τμήματα της ομάδας μας.