Αγώνες

Νίκη για την ομάδα μας στο πρώτο παιχνίδι των Play out

Με συμπαραστάτες τους εκπληκτικούς μας φιλάθλους η ομάδα μας κέρδισε στο πρώτο παιχνίδι της σειρας των play out το Ηράκλειο με 72-65 .

Το ερχόμενο Σάββατο θα πραγματοποιήθεί το δεύτερο παιχνίδι στην έδρα του Ηρακλείου

1ο δεκάλεπτο

Νίκη στο Παγκράτι για την ομάδα μας

Η ομάδα μας με την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος πέτυχε εκτός έδρας νίκη στο Παγκράτι με 67-103. Το μυαλό όλων πλεον βρίσκεται στην πρώτη αναμέτρηση για τα play out που θα γίνει την Τετάρτη 10 Μαϊου στο ΔΑΚ Τρίπολης (16:00) με το Ηράκλειο

Νίκη στην παράταση επί του Ψυχικού

Η ομάδα μας έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 77-74 (69-69 κανονική διάρκεια) κάνοντας ένα ακόμα βήμα προς την 11η θέση ενόψει των play out για την προτελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Α2.

Ήττα για την ομάδα μας από τον Πανιώνιο

Ο Αρκαδικός δεν τα κατάφερε κόντρα στον Πανιώνιο και έχοντας να αντιμετωπίσει για ένα ακόμα παιχνίδι πολλές απουσίες, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 79-58.

Νίκη με ανατροπή επί του Εθνικού

Η ομάδα μας άν και βρέθηκε δύο λεπτά πριν τελειώσει αναμέτρη πίσω με 7 πόντους,έδειξε πως διαθέτει ψυχή χιλίων λεόντων και με τη μοναδική συμπαράσταση των φιλάθλων μας πέτυχε τη νίκη επί του Εθνικού με 89-87

Ήττα για την ομάδα μας στον Δούκα

Το τελικό 83-67 μάλλον πλασματικό θα πρέπει να θεωρηθεί με τον Αρκαδικό να στέκεται εξαιρετικά για κάτι παραπάνω από τρία δεκάλεπτα ωστόσο να λυγίζει στην τελευταία περίοδο και συνεπώς να γνωρίζει την ήττα.

Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα μας

Η ομάδα μας πέτυχε αλλη μία σημαντική νίκη στο πρωτάθλημα επί του ΓΣ Λαρισαίων παίζοντας να διαστήματα καλό μπάσκετ αποζημιώνοντας τοθς 500 φίλαθλους που βρέθηκαν στο ΔΑΚ Τρίπολης.

Νίκη της ομάδα μας επί της Καβάλας με 74-58

Η ομάδα μας πέτυχε σημαντική νίκη επί της Καβάλας παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ καλύπτοντας μάλιστα και τη διαφορά των 5 πόντων από την ήττα του πρώτου γύρου

1ο Δεκάλεπτο

Ήττα στις λεπτομέρειες για την ομάδα μας

Η ομάδα μας αν και αγωνίστηκε χωρίς τον Ντόβιντας στο Χολαργό πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση χάνοντας το παιχνίδί στις λεπτομέρέιες