Εύκολη επικράτηση των παίδων 67-40 επί του Πάνα Κανδήλας

Για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το βράδυ της Κυριακής ο Αρκαδικός αντιμετώπισε τον Πάνα Τρίπολης και επικράτησε εύκολα με σκορ 67-40.

Σε ότι αφορά την αναμέτρηση ο Αρκαδικός είχε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ με μικρές διαφορές, αλλά από τη β’ περίοδο το προβάδισμα άγγιξε διψήφια νούμερα και το ημίχρονο διαμορφώθηκε το 29-16.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αρκαδικού βρήκε ακόμη καλύτερο ρυθμό στο παρκέ και με αρκετά καλή εικόνα στην επίθεση και κατά διαστήματα πολύ καλή άμυνα, η διαφορά σταδιακά αυξήθηκε μέχρι και το τελικό 67-40 .

Για τον Αρκαδικό ο Παναγόπουλος είχε 23(1) πόντους και ο Λύρας 17(2), ενώ για την ομάδα του Πάνα ο μοναδικός «διψήφιος» σε πόντους ήταν ο Καλοπίσης με 13(1) πόντους.

Διαιτητές : Ρίζος, Χειλάς

Δεκάλεπτα : 15-9 (Α’), 29-16 (Β’), 49-30 (Γ’), 67-40 (Δ’)

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Νίκος Πολυζωγόπουλος, Παναγιώτης Γεωργακόπουλος): Νικολόπουλος 7(1), Λέντζος, Λύρας 17(2), Μαρινόπουλος 2, Τσιοτίνας 9, Δημητρόπουλος 3(1), Μιαούλης 6, Κουτουμάνης, Νικολαΐδης, Παναγόπουλος 23(1), Αντωνόπουλος, Γεωργακόπουλος.

ΠΑΝΑΣ Τρίπολης (Βασίλης Αλικάκος): Βασιλείου, Λάχανης, Σούπος, Γιακουμής 2, Κοντόπουλος 6, Χριστάκος 2, Καλοπίσης 13(1), Τσιαμούλος 5(1), Πετρής, Καλδής 8, Μήτσιας 4.