Ήττα για την ομάδα μας από τον Ολυμπιακό!

Την ήττα με σκορ 86-44 γνώρισε η ομάδα του Αρκαδικού από τον Ολυμπιακό, σε παιχνίδι που έγινε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για την 3η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

Οι παίκτες μας, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από την αρχή της αναμέτρησης και σε κανένα σημείο δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν κόντρα σε έναν καταιγιστικό Ολυμπιακό. Το ημίχρονο έκλεισε στο 50-15, με τον Στεφανίδη να είναι στους τέσσερις πόντους, ενώ οι Καλλινικίδης και Τζουγκαράκης είχαν από τρεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρκαδικός είχε καλύτερο πρόσωπο, προσπάθησεπολύ στο παρκέ σε άμυνα και επίθεση και μάζεψε τη διαφορά του ημιχρόνου, ωστόσο η αστοχία έκανε και πάλι την εμφάνισή της σε πολλά σημεία.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να επικρατούν 86-44 της ομάδας μας.

Τα δεκάλεπτα: 21-11, 50-15, 71-33, 89-44

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Γιάνγκ 6, Χάντερ 9, Παπαπέτρου 3, Σπανούλης 5, Στρόμπερι 13, Τσαϊρέλης, Τολιόπουλος, Πρίντεζης 2, Αγραβάνης 17, Χάκετ 7, Λοτζέσκι 20, Αθηναίου 7.

Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος, Λαμπρόπουλος 15, Βαν Όστρουμ 7 (1), Κοψαύτης 1, Κωνσταντίνου, Στεφανίδης 8, Μπράουν, Νούτινεν 5, Καλλινικίδης 5 (1), Τζουγκαράκης 3, Σαντί, Σταματόπουλος.