Ήττα για την ομάδα μας στο Μαρούσι

Στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν η ομάδα αγωνίστηκε εκτός έδρας με το Μαρούσι χωρίς τον Κρίστιαν Κόυτρα που αντιμετώπησε πρόβλημα τραυματισμού . Οι γηπεδούχοι έχοντας τη συμπαράσταση 500 φιλάθλων τους καθώς επέστρεψαν στην Α2 ύστερα από 7 χρόνια , μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν διαφορά 5 πόντων 10-5 στο 5:00 . Ο coach Κουστένης ανακάτεψε την τράπουλα και με ένα σερί 0-7 ο Αρκαδικός πήρε προβάδισμα το 4:00 10-12 . Σε εκείνο το σημείο οι γηπεδούχου εκμεταλλεύτηκαν το Black out του Αρκαδικού και τελείωσαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 20-15.

Το ξεκίνημα του 2ου δεκάλεπτου συνέχιζε να είναι καταιγιστικό για τους γηπεδούχους φτάνοντας τη διαφορά στο +11 34-23 6:00 . Από εκείνο το σημείο οι κυανόλευκοι πίεσαν στην άμυνα , εκτέλεσαν κατά γράμμα τις οδηγίες του coach Κουστένη και πήγαν στα αποδυτήρια με το -5 46-41

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους , κρατώντας τη διαφορά στους 8 με 10 πόντους καθ’ όλη τη διάρκεια και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 84-68.