Καλαμάτα ΣΚ - Αρκαδικός 70-68

Την ήττα με 70-68 στην έδρα της Καλαμάτας ΣΚ γνώρισε η ομάδα μας σε μία αναμέτρηση που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Το ξεκίνημα του αγώνα δεν ήταν το ιδανικότερο για τους παίκτες του coach Γεωργακόπουλου με αποτέλεσμα να βρίσκονται διαρκώς πίσω στο σκορ. Στο 3ο δεκάλεπτο με οδηγό την καλή άμυνα οι κυανόλευκοι πλησίασαν στο σκορ με το φινάλε να κρίνεται στις λεπτομέρειες και να βρίσκει νικητές τους γηπεδούχους

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-16 , 39-29 , 48-43 , 70-68

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΚ : Κοκκονίδης 1, Γκιριτζής 1, Ταβουλαρέας 1, Διαμαντόπουλος 24(3), Πετρίδης 6, Μουργής 8(1), Καρακάξης 6(2), Φραγγέας 8(1), Τσούνιας 10, Μπάκας 5.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ : Παναγόπουλος, Ζαμπαθάς, Αλεξόπουλος 19(1), Σωτηρόπουλος 7(1), Χωματάς 6(1), Καραγιάννης 2, Λάζαρης 6, Αγγελόπουλος 4, Τσαμακλής 10, Κουτσουμπός 6(2), Βενετσάνος 4, Ναστόπουλος 4.