Λάκωνας Γυθείου - Αρκαδικός 48-61

3x3 για  την ομαδα μας στο κλειστό γυμναστήριο της Αρεόπολης με αντίπαλο τον Λάκωνα ΑΓΟΝΓ με σκορ 48-61.
Σ’ ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο ο Αρκαδικός έδειχνε να έχει καλύτερο ρυθμό και περισσότερες λύσεις στο σκοράρισμα. Μετά το 8-13 του α’ δεκαλέπτου κατάφερε να διατηρεί το προβάδισμα κλείνοντας το ημίχρονο σε 23-33.

Στην επανάληψη η ομάδα  μας συνέχισε να παίρνει πόντους από τη γραμμή των 6,75μ. με τα ελεύθερα σουτ που τους έδωσε η αντίπαλη άμυνα, ώστε η διαφορά μετά τις αρχές του β’ μέρους να σταθεροποιείται σε διψήφια διαφορά. Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και το τελικό 48-61, επέφερε ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα για τον Αρκαδικό .

Διαιτητές : Κυριακόπουλος, Θωμόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-13 , 23-33 , 40-52 , 48-61 .

ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ (Δημήτρης Πρόκος): Οικονόμου, Σαβόγλου 2, Μπιρμπάκος 2, Κυριακουλάκος 7(1), Κουρσαράκος 9, Φραγκιάς 5, Λιακάκος Η. 9(1), Κυριφίδης, Λιακάκος Λ. 5, Σπυριδωνάκος 7, Παναγουλάκος 2, Καλαποθαράκος.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος): Χαραλαμπόπουλος 1, Γκέκας 4, Αλεξόπουλος 9(1), Τερζής, Σωτηρόπουλος 8(2), Καψιώτης 6 , Βερβαινιώτης 13(3), Ρεκουνιώτης 12(2), Κουτσουμπός 2, Συρεγγέλας-Αθανασιάδης 6(1), Κουτρουμπής.