Μεγαλο διπλο στην Σπαρτη απεναντι στον Σπαρτιατικο με σκορ 48-53 .

Σταδιακά μετά την α’ περίοδο  ο Αρκαδικός ανεβάσε τους ρυθμούς του  διατηρώντας ένα μικρό προβάδισμα στο παιχνίδι, με το σκορ στο φινάλε του α’ ημιχρόνου να διαμορφώνεται στο 23-28.

Στην επανάληψη ο Σπαρτιατικός προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε, στηριζόμενος στην αμυνα του και κράτησε στους 5 πόντους την επίθεση του Αρκαδικού στην 3η περίοδο.

Όμως η ομάδα μας ανεβασε την αποδοσή της στην 4η περίοδο παίζοντας σοβαρά στην επίθεση και με πολύ καλή άμυνα , έφτασε τελικά στη νίκη με 48-53.

Διαιτητές : Καρδαράς, Παναγάκης.

Δεκάλεπτα : 13-15 (Α’), 23-28 (Β’), 37-33 (Γ’), 48-53 (Δ’).

Σπαρτιατικός ΓΣ (Σκιαδάς) : Φιλιππόπουλος 3, Μεντής 12, Χατζέλης 2, Μπατίστας 9, Μετούσι, Καλλιάνης, Βαλσάμης 3(1), Γκλέκας 5, Αθανασόπουλος, Γκιόκας 14(1).

ΣΕΦΑ Αρκαδικός (Γεωργακόπουλος) : Χωματάς 13(2), Βερβαινιώτης 8(1), Καραγιάννης, Χαραλαμπόπουλος Παν. 8(1), Σωτηρόπουλος 6, Αγγελόπουλος 6, Ψυχογυιός 2, Κουτσουμπός 8, Τσαμακλής, Κουτσούγερας 2.