Νικηφόρο ξεκίνημα για τους παίδες απέναντι στην ομάδα των Δρομέων

Το βράδυ της Τετάρτης (15/09) έγινε η πρεμιέρα για το πρωτάθλημα παίδων μεταξύ του ΣΕΦΑ Αρκαδικού και του Συλλόγου Δρομέων , με την ομάδα του Αρκαδικού να επιβάλλεται με σκορ 61-39 .

Αγωνιστικά στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παρκέ σ’ ένα ισορροπημένο α’ δεκάλεπτο το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 10-9.

Στο β’ δεκάλεπτο με εξαιρετική εμφάνιση από τον Αναστάσιο Τσαμακλή, ο Αρκαδικός πήρε προβάδισμα με επί μέρους σκόρ 19-5 και έκλεισε το ημίχρονο με 29-14 .

Στην επανάληψη οι παίκτες του Νίκου Πολυζωγόπουλου έλεγξαν το παιχνίδι αυξάνοντας  τη διαφορά στο σκορ στο γ’ δεκάλεπτο στο 45-25 , ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 61-39.

Για τον Αρκαδικό που είχε αρκετές επιλογές σε πρόσωπα στο σκοράρισμα ,  κορυφαίος ήταν ο Αναστάσιος Τσαμακλής ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 20 πόντους.

Διαιτητές : Τσιμπούρης, Καρδαράς.

Δεκάλεπτα: 10-9 (Α’), 29-14 (Β’), 45-25 (Γ’), 61-39 (Δ’).

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Νίκος Πολυζωγόπουλος) : Τσέλλος 2, Γκαργκάσουλας, Λαγογιάννης 15(4), Αθανασιάδης, Τσαμακλής I. , Γκαργκάσουλας, Τσαμακλής Aν.  20(1), Ζαμπαθάς 8(1), Ναστόπουλος 9(1), Λύρας 7.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Βασίλης Αλικάκος) : Τσιαμούλος, Φωτιάς 2, Ηλιόπουλος, Δανιγγέλης, Κωστόπουλος Β. 10, Αποστολόπουλος, Κωστόπουλος Γ. 13(2), Βερβαινιώτης 4, Τσιαμούλος 7, Μαργιώλας 3.

Φωτο : Contraepithesi.gr