Το ατομικό ρεκόρ του Παπαδάκη

Ο Μύρωνας Παπαδάκης πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες του εμφανίσεις κόντρα σε μία Κρητική ομάδα όπως είναι το Ρέθυμνο σημειώνοντας μάλιστα 12 πόντους, που αποτελεί ατομικό ρεκόρ του Κρητικού πλευμέηκερ με τη φανέλα του Αρκαδικού.

Ο 22χρονος πλευμέηκερ μάλιστα πήγε να μιμηθεί τα όσα έκανε ο συμπαίκτης του Γιώργος Κοψαύτης στο παιχνίδι με το Αιγάλεω πριν δύο εβδομάδες στην Τρίπολη. Σε εκείνο το παιχνίδι και να απομένει ένα λεπτό για το φινάλε της αναμέτρησης, ο Αστρινός φόργουορντ του Αρκαδικού σημείωσε εννέα πόντους μετατρέποντας το 70-76 σε 79-78!

Αυτή τη φορά κόντρα στον ΑΓΟΡ, το σκορ ήταν 65-72 και με επτά σερί πόντους του Παπαδάκη και μία ασίστ (στο τρίποντο του Καραδολάμη) ο Αρκαδικός μείωσε σε 75-76. Αν σε αυτά τα επιτεύγματα, με τα δύο μπασίματα (το ένα καλάθι και φάουλ) και την απόλυτη ευστοχία από την γραμμή των ελευθέρων βολών, προσθέσετε την πολύ καλή και προσεκτική άμυνα πάνω στον Κουκά στο δεύτερο ημίχρονο και την παράταση και τις ¾ βολές όταν πίεζε το Ρέθυμνο στα τελευταία δευτερόλεπτα του έξτρα παιχνιδιού θα έχετε πλήρη την εικόνα του «παίκτη-κλειδί» στην ανατροπή και την κατάκτηση του δωδέκατου ροζ φύλλου αγώνα