Μαναβόπουλος: «Βλέπουμε το Παγκράτι» - Σιβορότκα: «Έπρεπε να κερδίσουμε»

Ο αρχηγός του Αρκαδικού Σωκράτης Μαναβόπουλος έδωσε και πάλι λύσεις σε επίθεση και άμυνα στις κρίσιμες στιγμές του αγώνα στη Δράμα. Στο τέλος του παιχνιδιού και φανερά ικανοποιημένος από τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη δήλωσε: «Μας αρέσουν οι εκπλήξεις και μας αρέσει να κερδίζουμε εκεί που κανένας δεν μας περιμένει. Τα δώσαμε όλα στο δεύτερο ημίχρονο και νικήσαμε δίκαια. Μπροστά μας έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι εκτός έδρας με το Παγκράτι και πρέπει να προετοιμαστούμε με σοβαρότητα»

Από το 0/9 στα σουτ στο προηγούμενο παιχνίδι εναντίον του Αμύντα, το «ελικόπτερο» του Αρκαδικού Αντώνης Σιβορότκα επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις στην Δράμα, δικαιώνοντας πλήρως την εμπιστοσύνη που του δείχνουν φέτος, τόσο η τεχνική ηγεσία της ομάδας, όσο και οι συμπαίκτες του.

Ο Αντώνης Σιβορότκα ήταν και πάλι παρόν στις μάχες της ρακέτας και στο τέλος του αγώνα έκλεψε την μπάλα δικαιώνοντας την «παγίδα» που έκαναν στον Κυριακόπουλο, Σουρλής και Παπαδάκης.

Το κλέψιμο της χρονιάς έγινε από τον φόργουορντ του Αρκαδικού, που ευστοχώντας σε μία ελεύθερη βολή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (78-76) στη Δράμα.

Οι δηλώσεις του μετά το παιχνίδι: «Άλλη μία μεγάλη νίκη εκτός έδρας για τον Αρκαδικό, μετά από μία κακή εμφάνιση που προηγήθηκε στην έδρα μας. Το παιχνίδι με τον Αμύντα ήταν μία αποτυχία, αφού δεν παίξαμε καθόλου καλά.

Στη Δράμα, έπρεπε να κερδίσουμε οπωσδήποτε. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, αλλά στο ημίχρονο συμφωνήσαμε να μπούμε δυνατά, να κάνουμε αυτά που έχουμε πει και να προσπαθήσουμε για το καλύτερο. Τελικά μας βγήκε σε καλό, παίξαμε καλή άμυνα και φτάσαμε δίκαια στη νίκη. Συνεχίζουμε και βλέπουμε το επόμενο παιχνίδι με το Παγκράτι»